Nastavenie služieb

Autor: Michal Ondreička <michal(at)elson.sk>, Téma: Nastavenie služieb, Vydané dňa: 08. 04. 2009

Untitled Document
MAIL KONTO

Vaša e-mail adresa:

meno@elson.sk
meno@elsonet.sk

kapacita konta: 1GB

L
ogin:
(prihlásenie)

user name užívateľské meno vaše_meno@elson.sk
vaše_meno@elson.sk
password prihlasovacie heslo heslo ktoré ste si zvolil

S
MTP autentifikation:
(SMTP autentifikácia)

bez SMTP autentifikácie

Na prezeranie a vytváranie novej pošty navštívte http://mail.elson.sk alebo http://mail.elson.sk prihlasovacie údaje sú uvedené vyššie. Môžete použiť aj akýkoľvek klient software pre poštu ako napr. Mozilla Thunderbir, Microsoft Outlook, Outlook Express, či BAT, pre ich konfiguráciu použite údaje uvedené vyššie.

Zabezpečte si Váš počítač antivírusovým softwarom a taktiež firewallom. Ako prehliadač doporučujeme používať Mozilla Firefox. Ako mail klient je vhodný Mozilla Thunderbird.

WEB/FTP KONTO

adresa Vašej stránky: http://vaše_meno.elson.sk
http://
vaše_meno.elsonet.sk
kapacita konta: zdieľaná s mail kontom

Login:
(prihlásenie)

rovnaké ako pri MAIL konte

Na upload (nahranie) kódu pre web stránku, navštívte http://webftp.elson.sk prihlasovacie údaje sú uvedené vyššie. Môžete použiť aj akýkoľvek web/ftp klient ako napríklad cuteFTP či FlashFXP, pre ich konfiguráciu použite údaje uvedené vyššie.

vaše_meno znamená meno, ktoré ste si pri zriadení určili

Ak máte záujem o vlastnú doménu (www.vaše_meno.sk), radi Vám ju zaregistrujeme a zriadime pre Vás aj vhodný WEB Hosting. Bližšie informácie o ponuke a cenách nájdete na našich web stránkach, konkrétne na http://net.elson.sk/storage/ponuka_web.pdf Na prezretie .pdf dokumentu potrebujete program Adobe Reader, ktorý si môžete stiahnúť priamo na http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html.